/
Пошук
   
  Розширений пошук

АКТУАЛЬНО


6 листопада 2008 року

6 листопада ц.р. до Варшави приїхала з візитом Дружина Президента України Катерина Ющенко для участі у відкритті Фестивалю українського кіно у Польщі.

 

Висока гостя взяла участь у відкритті виставки «Голодомор 1932-33 р.р. в Україні» у приміщенні Варшавського університету. На урочистості К.Ющенко наголосила, наскільки важливим є відкриття сторінок історії, навіть найтрагічніших, для добра прийдешніх поколінь, виховання в молоді почуття відповідальності за збереження спадщини предків. На відкриття виставки прийшли Посли і дипломати іноземних країн, акредитовані у Польщі, керівництво університету на чолі з ректором К.Халасінською-Мацуков, видатні науковці, викладачі та студенти варшавської україністики. Подія викликала значне зацікавлення преси і висвітлювалася польським телебаченням, радіо, польсько-, українсько- та англомовною пресою країни.

 

*  *  *  *

 

6 листопада ц.р. Посол України в Республіці Корея В.Бєлашов провів зустріч з Міністром закордонних справ і торгівлі Республіки Корея Ю Мйон Хваном.

 

У ході бесіди сторони обговорили широке коло питань двосторонніх українсько-корейських відносин та міжнародного співробітництва. Серед них – питання активізації політичного діалогу на високому та вищому рівнях, пожвавлення двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, співпраця у науково-технічній та культурно-гуманітарній сферах.

 

Особливу увагу було приділено питанню Голодомору .в Україні 1932-33рр. Посол України ознайомив керівника зовнішньополітичного відомства РК із заходами, які проводяться у зв’язку з відзначенням 75-х роковин Голодомору в Україні та в інших державах світу.

 

Було наголошено, що метою ініціативи України щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу є об’єднання зусиль міжнародного співтовариства та вироблення спільних дій стосовно запобігання геноциду та інших злочинів проти людства.

 

*  *  *  *

 

6 листопада ц.р. Посол України в Габоні С.Мішустін зустрівся з Головою Комісії у закордонних справах Сенату Габону М.Сандунгу.

 

Посол України поінформував співрозмовника щодо ініціатив української сторони стосовно визнання Голодомору в Україні 1932-33рр., як на національному рівні, так і в рамках міжнародних організацій.

 

М.Сандунгу було запропоновано розглянути це питання на засіданні Комісії і прийняти відповідну резолюцію. Було наголошено, що цим кроком парламент Габону підтримає на національному рівні згадану акцію України, вшанувавши усіх постраждалих в результаті штучного голоду 1932-1933 рр. Співрозмовнику був переданий текст Резолюції, прийнятої Європейським Парламентом стосовно штучного голоду в Україні 1932-1933 р., а також текст проекту резолюції ООН щодо Голодомору у формі „non-paper”, добірка матеріалів французькою мовою стосовно суті питання, а також інформація про прийняття парламентами інших країн світу резолюцій, які визнали Голодомор актом злочину проти українського народу.

 

С.Мішустін висловив сподівання, що габонська сторона підтримає проект резолюції ООН, як це було продемонстровано габонською стороною у жовтні 2007р. на Сесії ЮНЕСКО в Парижі.

 

Голова комісії заявив, що, керуючись принципом послідовності у прийнятті рішень, габонська сторона  має підтримати відповідний проект резолюції ООН.

 

*  *  *  *

 

6 листопада ц.р. відбулася зустріч Посла України в Лівані Б.Захарчука з Міністром закордонних справ  Лівану Фавзі Саллухом.

 

У ході бесіди сторони обговорили низку актуальних питань подальшого розвитку українсько-ліванського співробітництва в економічній, політичній та гуманітарній сферах.

 

Посол поінформував Міністра закордонних справ Лівану про хід підготовки до проведення 22 листопада ц.р. в Києві Міжнародного форуму, присвяченого 75-й річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні та передав підготовлений українською стороною проект відповідної резолюції 63-ї сесії Генасамблеї ООН щодо відзначення цієї дати.

 

Міністр Ф.Саллух підтвердив прагнення Лівану до розвитку дружніх, партнерських і взаємовигідних відносин з Україною. Він наголосив, що ліванська сторона з розумінням ставиться до намагань України донести до міжнародної спільноти правду про Голодомор 1932-1933 років з метою запобігти повторенню подібних трагедій у майбутньому.  

 

Сторони також обговорили питання щодо здійснення візиту міністра закордонних справ Лівану в Україну.






До уваги журналістів



Повідомлення для ЗМІ


 

ОНОВЛЕНО

8 січня 2009 року


CALL-ЦЕНТР

ТЕЛЕФОН у м.Київ

(+380 44) 238-15-50

ЄДИНИЙ НОМЕР ДЛЯ ДЗВІНКІВ

З МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ

355

ЕЛЕКТРОННА АДРЕСА

callcenter@mfa.gov.ua





 

 


 

 

 


 

 



Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © МЗС України